Hírek

Megjelent a mesterséges intelligenciára vonatkozó, általános célú uniós gyakorlati kódex harmadik tervezete

A végleges kódex májusra készül el, és az általános célú mesterséges intelligenciamodellek szolgáltatói számára eszközként szolgál majd a legkorszerűbb gyakorlatokat is magában foglaló, a mesterséges intelligenciáról szóló törvénynek való megfelelés bizonyítására.

További információk »

Újabb pozitív lépés a YouTube-DL streamripping szolgáltatás megszüntetése kapcsán

"Üdvözöljük a hamburgi fellebbviteli bíróság határozatát, amely teljes egészében elutasította az alperes fellebbezését, és megerősíti a regionális bíróság határozatát, amely arra kötelezi az alperest, hogy szüntesse meg a YouTube-DL streamrippelő szoftver tárolását, valamint megerősíti, hogy az alperes köteles kártérítést fizetni. A határozat jogerős, és a hamburgi felsőbb tartományi bíróság nem engedélyezett fellebbezést.

Millásreggeli: Az online kalózkodás látképe 2024-ben

A friss riportban megtalálhatók a hagyományosnak mondható jogsértési területek, típusok (film, zene, televízió, szoftver), de feltűnik benne az IPTV-kalózkodás fogalma is.

Noha erről a tevékenységről egzakt adatok egyelőre nincsenek, az előfizetői számok alakulása, illetve a technológiai fejlődés állandósága arra enged következtetni, hogy a jogsértés ezen formájával is számolniuk kell a hatóságoknak, a jogosultaknak, és a szolgáltatóknak.

A mesterséges intelligencia sötét oldala - ProArt a Fiatal Vállalkozók Hete programjában

Dr. Horváth Péter, a ProArt  - Szövetség a Szerzői Jogokért igazgatója is részt vesz abban a diskurzusban, amelynek fő témái:

"Hogyan fenyegeti a mesterséges intelligencia a szellemi tulajdonodat vagy éppen a személyes jogaidat? Tudd meg, milyen eszközökkel és stratégiákkal tarthatod biztonságban a legfontosabb értékeidet! Szakemberek és hírességek osztják meg történeteiket, hogy képes legyél képben maradni! Találd meg a fő csapásirányt az online tér dzsungelében!"

A ProArt is részt vesz a XII. Music Hungary Konferencián

Chikán Eszter, a konferencia kurátora elmondta: "A Music Hungary Konferencia & Showcase fontos találkozási pont a szakma számára. Az év során sok alkalommal összefutunk, de legtöbbször nem tudunk olyan mélyen szakmai kérdésekről beszélgetni, mint ez alatt a pár nap alatt. Fontos, hogy néhány napot együtt töltsünk, hogy ezek a találkozások létrejöjjenek, és ne csak elmenjünk egymás mellett a hétköznapokban."

A ProArt közreműködésével tartott nemzetközi konferenciát Budapesten az IFPI

Melissa Morgia, az IFPI Global Content Protection and Enforcement igazgatója üdvözlő és nyitóbeszédét követően dr. Horváth Péter és Szűts László köszöntötte a nemzetközi kollégákat, majd Dr. Lábody Péter, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) jogi, nemzetközi és innovációs ügyekért felelős elnökhelyettese tartott előadást. Számos további prezentáció és panelbeszélgetés következett különféle előadókkal és résztvevőkkel.

Alkalmazkodás és rock'n'roll: a zeneipar aktuális kihívásaira keres választ a XII. Music Hungary Konferencia

Vajon valóban lecsengett már a zeneipar aranykora, vagy csupán megtévesztő nosztalgiával tekintünk vissza? A konferencia lehetőséget ad arra, hogy a szakma képviselői közösen keressenek választ arra kérdésre, hogy hogyan érdemes reagálni a változásokra: válasszák az alkalmazkodást vagy menjenek szembe az árral és lázadjanak?

Az idei konferencia kurátora: Chikán Eszter